SAUSEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme yapmakla yetkilendirilmiş bir kuruluştur.

Eğitim Ücret İadesi Prosedürü

 


Ücret İadesinde İstenen Evraklar:

1-Ücret İadesi Dilekçesi (Örnek dilekçe için tıklayınız),

(Dilekçe içeriği: SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ başlığı ile; tarih, ad-soyad, T.C. Kimlik numarası, başvuru yapılan eğitim/kurs/sınav adı, ücret iadesini isteme gerekçesi ile ücret iadesinin adayın tarafına gerçekleşmesi için IBAN numarası belirtilerek yazılmalıdır.)

2-İade isteyen kişiye ait kimlik fotokopisi, ( Eğer IBAN numarası kişiye ait değilse hesap sahibinin de kimlik fotokopisi)

3-Ödeme yapılan banka dekontu, (ödeme fazlalığı var ise yani mükerrer ödeme yapılmış ise ödeme yapılan her iki dekont)

NOT: SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ (SAÜSEM) Esentepe Kampüsü Serdivan/SAKARYA adresine kargo/posta ya da elden teslimi ile gerçekleşmesi gerekmektedir. Belgelerin kargo/posta yoluyla gönderilmesi halinde gönderim ücreti gönderici tarafından karşılanır.


UYARI: Hazine ve Maliye Bakanlığının “Devlet Harcama Belgeleri Yönetmeliğinin ilgili maddeleri” gereğince dilekçenin ıslak imzalı olması sebebiyle fax ya da e-posta yoluyla gönderilen evraklar işleme alınmayacaktır.

Başvuru onayı gerçekleşmeden önce yapılan eğitim/kurs/sınav iptallerinde ücret iadesi yapılmakta olup başvuru onay işlemi gerçekleştikten sonra ücret iadesi yapılmamaktadır.

SAÜSEM, eğitimi/kursu ve sınavı erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar. Söz konusu faaliyetlerin iptali durumunda ücreti yatıran adayların ücretleri başvuru onayına bakılmaksızın iade edilir.

İletişim Bilgileri:
Mesai Saatler: 09:30 - 12:30  || 13:30 - 17:30
Adres: Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAUSEM) Esentepe Kampüsü 54187 Serdivan/SAKARYA 
Tel:   0264 295 42 20
Faks: 0264 295 54 50
E-posta: sausem@sakarya.edu.tr


02.05.2019 - Eğitim Koordinatörlüğü
SAUSEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme yapmakla yetkilendirilmiş bir kuruluştur.