SAUSEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme yapmakla yetkilendirilmiş bir kuruluştur.

Yalnızca SAÜSEM eğitim/kurs ve sertifika programları için geçerlidir.

 

Ücret İadesinde İstenen Evraklar:

1-Ücret İadesi Dilekçesi (Örnek dilekçe için tıklayınız),

(Dilekçe içeriği: SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ başlığı ile; tarih, ad-soyad, T.C. Kimlik numarası, başvuru yapılan eğitim/kurs/sınav adı, ücret iadesini isteme gerekçesi ile ücret iadesinin adayın tarafına gerçekleşmesi için IBAN numarası belirtilerek yazılmalıdır.)

2-İade isteyen kişiye ait kimlik fotokopisi, ( Eğer IBAN numarası kişiye ait değilse hesap sahibinin de kimlik fotokopisi)

3-Ödeme yapılan banka dekontu, (ödeme fazlalığı var ise yani mükerrer ödeme yapılmış ise ödeme yapılan her iki dekont)
Ödeme kredi kartıyla yapıldıysa bankanızdan veya internet bankacılığı sayfasından aldığınız ödeme işlemine ait makbuz

NOT: SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ (SAÜSEM) Esentepe Kampüsü Serdivan/SAKARYA adresine kargo/posta ya da elden teslimi ile gerçekleşmesi gerekmektedir. Belgelerin kargo/posta yoluyla gönderilmesi halinde gönderim ücreti gönderici tarafından karşılanır. 05.12.2019 tarihi itibarı ile kargo yoluyla Sakarya Üniversitesi'ne gönderilecek evrakların, PTT Kargo ile tarafımıza iletilmesi önem arzetmektedir.

UYARI: Hazine ve Maliye Bakanlığının “Devlet Harcama Belgeleri Yönetmeliğinin ilgili maddeleri” gereğince dilekçenin ıslak imzalı olması sebebiyle fax ya da e-posta yoluyla gönderilen evraklar işleme alınmayacaktır.

Başvuru onayı gerçekleşmeden önce yapılan eğitim/kurs/sınav iptallerinde ücret iadesi yapılmakta olup başvuru onay işlemi gerçekleştikten sonra ücret iadesi yapılmamaktadır.

SAÜSEM, eğitimi/kursu ve sınavı erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar. Söz konusu faaliyetlerin iptali durumunda ücreti yatıran adayların ücretleri başvuru onayına bakılmaksızın iade edilir.

İletişim Bilgileri:
Mesai Saatler: 09:30 - 12:30  || 13:30 - 17:30
Adres: Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAUSEM) Esentepe Kampüsü 54187 Serdivan/SAKARYA 
Tel:   0264 295 42 20
Faks: 0264 295 54 50
E-posta: sausem@sakarya.edu.tr

SAUSEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme yapmakla yetkilendirilmiş bir kuruluştur.